Társas játék magyar módra

Az HBO kezdte el azt a metódust, miszerint nem csak filmeket, sorozatokat sugároz, hanem saját sorozatokat is gyárt. Ilyen nagy kaliberű sorozatokkal futott fel a Netflix is, amely amerikai, és online szolgáltatás, nem kábel TV-s.

Térjünk vissza Európába!

Az HBO-nak köszönhetjük a Trónok Harcát, nagyon sok maffiához és politikához kapcsolódó kultsorozatot, aminek most nincs kedvem utánanézni és most nem is fogok bocsi ._.
Magyar vonatkozást egészen 2010-ig nem lehetett felmutatni, ám akkor (igaz külföldi forgatókönyvből), de magyar rendezésben került adásba a Társas Játék.
Magyar szereplőgárdával és ízig-vérig Budapesti helyszínekkel és tipikus lakásberendezésekkel,(mondjuk azok a lakások igazán távol állnak  a megfizethetőtől, ha egy reklámmenedzsert nézünk)amelyek láttán igencsak kedvünk támad a Magyar Almában élni.

A történet alapvetően romantikus, és ha nem is mindennapi, de emberek életéről szól. Amolyan modern Szomszédok, csak nem a Gazdagréti lakótelepen, hanem Budapest szívében.
Emberekről szól, és az első évad végére számunkra is világossá válik, hogy az összes szereplő élete valamilyen úton-módon, valamely pontokon valahogy kapcsolódik. A kör bezárul, és kelletlenül bár, de eszembe juttatta az "Igazából szerelem" és efféle életekről szóló romantikus filmek sablonját.


Mindezek ellenére, rendkívül szórakoztató a sorozat, és nevezzetek naívnak, de néhány fordulatnál azért le lehet döbbenni. Mixeljük a szappanopera elemeit egy kis drámával, és tádám kész is van a megjósolható fordulat. Mégis ezt a sorozatot azért lehet szeretni, mert a karakterek igenis szerethetőek, jellemükhöz hűen viselkednek, és a színészek is remek alakítást nyújtanak.
Gazsó György karaktere egyszerűen olyan szinten passzol,hogyha a művész urat meglátnám egy motoron a való életben, azt hinném,hogy az a szerep, és nem az amit ebben a sorozatban játszik.

El tudom képzelni,hogy ezt a sorozatot értelmiségi emberek hétrő-hétre várták bűnös élvezetként a készülékük előtt, és azt is, ahogy sajnálták ügyvédek, mérnökök tömkelegei,hogy végetért a második évaddal bezárólag.

A zeneszerző magyar együttesek és énekesek számaival operált, és a főcímdalokon kívül vannak olyan számok is, amelyeket kifejezetten a sorozat kedvéért írtak. Az első évad főcímdalát Odett énekli, a második pedig egy személyes kedvenc, az Anna and the Barbies Azonos című számát dolgozták fel, és énekelték lencsevégre.

Rendkívül igényes a mai magyar sorozatok dramaturgiáját fényelését és mindenségét figyelembe véve, csak az is közrejátszott abban, ahogyan a műsorról levették,hogy a magay ember hamarabb kapcsolja be az RTL-en az ÉjjelnappalRetekháza hímtaglóbáló káoszát. De már ez egy teljesen más téma.